Slavnostní otevření stránek

blog: Slavnostní otevření stránek

Tak jsem se po založení osobního deníčku (zatím v angličtině) rozhoupal i k založení stránek pouze pro elektroniku s převážně technickým obsahem (a tím také k oddělení nekonečného proudu drobností od toho podstatného)

Když má takhle jeden vlastní doménu a server k dispozici ( můj je na http://spoje.net/servery/virtualy/ za 200,- Kč/měsíc - no neber to ...) tak si časem uvědomí, že nemusí všechno hňahňat do jednoho místa (a vybírat, čím to nezaplevelí až tak moc), ale může si vlastně zdarma spamovat doménama třetího (a vyšších) řádů a každou určit k tomu, co by na normálním webhostingu měl jako rubriku. Takže si teď vesele spamuju :)

Až se to trochu usadí, tak možná ještě provedu další palácový převrat a založím si ne-pokusné domény v (už) osvědčeném formátu, kam snadno přetáhnu vše zajímavé z těchto více-méně pokusných blogísků, nebo, pokud se tyto osvěčí rovnou, tak je odtamtud budu odkazovat - ještě se (tak za rok, dva) uvidí. Zatím se vyhýbám "velkým jménům" jako www.xx, jmeno.xx, arduino.xx, elektronika.xx ... ty použiju až později, až z reálného provozu vyplyne, jak si to vlastně představuju.

  • zajímavá věcička - kapesní počítač s Lispem http://www.technoblogy.com/show?2AEE - asi bych si rád něco podobného časem udělal (s editorem místo lispu) pro jednoduché editování textů po cestách a jiných "ztracených časech". Jasně, že tu jsou smartfony, ale zatím jsem nepotkal žádný levný s HW klávesnicí a USB mass storage přístupem, aby se ty soubory snadno stahovaly a nahrávaly :(